Senátor Orel: Dobrá zpráva

17.01.2022 22:21 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k výstavbě tzv. Palačovské spojky

Senátor Orel: Dobrá zpráva
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Petr Orel (SZ)

Dle krajského Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje by měla být zahájena významná dopravní stavba, tzv. Palačovská spojka, a to někdy v polovině letošního roku. V současné době je zahájeno výběrové řízení na dodavatele a koncem ledna by měly být zahájeny již přípravné práce a pomalu i skrývka ornice. V dubnu by pak mohl být zahájen archeologický průzkum.

Smyslem této propojky dálničního typu je výrazně snížit a omezit transitní kamionovou dopravu přes některé obce na Novojičínsku a Přerovsku, včetně Nového Jičína.

mapa

K tomu, aby byl tento smysl propojky naplněn, bude následně nutné udělat další zásadní krok, a to dát na stávající silnici 57 (Valašské Meziříčí - Nový Jičín) zákaz vjezdu automobilům nad 12 tun. Teprve potom může mít tato investice zásadní pozitivní význam pro obyvatele dotčených obcí z hlediska životního prostředí a převážit tak negativní dopady této stavby, jako je zábor kvalitní zemědělské půdy či nežádoucí fragmentace krajiny, která zhoršuje prostupnost krajiny pro volně žijící živočichy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Šindelář: Západočeská metropole se prezentuje jako město inovací, vědy a výzkumu

16:47 Primátor Šindelář: Západočeská metropole se prezentuje jako město inovací, vědy a výzkumu

Začátek června bude ve znamení festivalů, Plzeň ovládnou drony a technologie budoucnosti