Senátor Plaček: Povinné elektronické recepty prostě povinné nebudou

20.07.2017 20:41 | Zprávy
autor: PV

Projev na 8. schůzi Senátu dne 20. července 2017 k návrhu zákona o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti

Senátor Plaček: Povinné elektronické recepty prostě povinné nebudou
Foto: cssd.cz
Popisek: Vladimír Plaček (ČSSD)

Děkuji za slovo, vážená paní předsedající, vážený pane ministře, vážené kolegyně a kolegové.

Z mého pohledu nejdůležitější část tohoto návrhu je eNeschopenka. Elektronizaci nejspíše neutečeme, neutečeme elektronizaci ani kdekoliv, nejen ve zdravotnictví, nicméně ten tlak na zdravotnická zařízení, co se týká elektronizace, je obrovský. Chtěl bych poukázat na osvícenost ministerstva práce a sociálních věcí a České správy sociálního zabezpečení, že tuto elektronickou neschopenku zavádí jako dobrovolnou.

Pokud se dobře pamatuji, snad to mělo být k 1. lednu 2014 už dokonce, když tehdejší rozhodnutí bylo přesně takové, jaké je ohledně elektronického receptu v současné době, že se budou elektronicky vydávat neschopenky už k tomuto datu. Nicméně, Česká správa sociálního zabezpečení si správně zanalyzovala situaci v systému zdravotnickém a správně vyhodnotila, že tato povinnost by vedla možná až ke kolapsu systému, že by se prostě elektronické neschopenky nevydávaly, že by na to zdravotnická zařízení nebyla připravena, a také je otázkou, kolik by to stálo, jakou časovou zátěž pro ta zdravotnická zařízení by to vyžadovalo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.