Senátor Smoljak: Aliance postkomunistických miliardářů, proruských trolů a antisystémových stran

24.02.2024 6:11 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozhodovacím procesům v EU.

Senátor Smoljak: Aliance postkomunistických miliardářů, proruských trolů a antisystémových stran
Foto: Repro ČRo Plus - Youtube kanál
Popisek: David Smoljak

Rozmohl se nám tady takový nešvar...

Obzvláště během tzv. zemědělských protestů, kde na sebe v první fázi strhla pozornost pozoruhodná aliance postkomunistických miliardářů, proruských trolů a antisystémových stran.

Podstatou je mýtus o "nikým nevolených byrokratech" z Evropské komisi, kteří nám - normálním lidem - ničí svými svévolnými rozhodnutími naši budoucnost.

To je samozřejmě nesmysl. Rozhodující slovo v jakékoli evropské agendě mají členské státy. A Evropská komise může dělat jen to, k čemu ji evropské země skrze své představitele v Evropské radě zmocní.

Má to své problematické momenty - to jsme viděli při summitech, kdy Orbán opakovaně blokoval společná rozhodnutí všech ostatních států v otázkách podpory Ukrajiny - ale takhle to prostě funguje. 

Europoslankyně Konečná ve včerejší relaci Události, komentáře několikrát použila spojení, že Evropská komise "fabuluje", když slibuje zjednodušení některých procedur. Ve skutečnosti prý po evropských volbách zase otočí a začne dělat svévolné kroky...

Tady ale "fabuluje" spíš paní europoslankyně. Ten, kdo rozhodne o případné změně kurzu nebo dalšího postupu, budou členské státy a jejich prostřednictvím Evropská rada. Důležitý vliv bude mít samozřejmě i Evropský parlament. A všichni, kdo v těchto institucích zasedají a rozhodují, dostávají ke svému jednání opakovaně mandát úhrnem od 450 milionů evropských občanů.

Evropská politika bude prostě taková, jakou si ji sami uděláme!

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Smoljak -- nevím jak zaujmout, a mám stranickou povinnost něco zvěřejnit, Tak melu debility, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 24.02.2024 7:39:24

|  5 |  0

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Ukrajina do EU? Nemyslím si...

6:04 Prokšanová (KSČM): Ukrajina do EU? Nemyslím si...

Měla by se země zmítaná vojenským konfliktem, potlačující politickou opozici, cenzurující média a to…