Senátor Sobotka: Zima nezaskočila, ale dala zabrat

19.03.2019 18:40

Konečně je letos pořádná zima, řeknou si jedni. Jiní na to opáčí, vždyť ale na horách, za našeho mládí, byly takové zimy běžné. Postupem let jsme si však zvykli na méně sněhu, dobře schůdné chodníky a lehce průjezdné komunikace. Když ale přijde nadílka jako letos, není to už tak jednoduché. Své by o tom mohli vyprávět zaměstnanci Služeb města Vrchlabí.

Senátor Sobotka: Zima nezaskočila, ale dala zabrat
Foto: STAN
Popisek: STAN

„Za odvedenou práci patří všem poděkování,“ zdůrazňuje starosta města Vrchlabí Jan Sobotka a dále doplňuje: „Zima s sebou přinesla hromadu práce. Když nachumelilo, frézy odklízely sníh, nakladač  nakládal a vozy odvážely, protože už nebylo kam ho odhrnout. Když chlapi sníh uklidili, a přišla obleva a pak mráz, posypávali ledové plotny, ručně nebo sbíječkami uklízeli chodníky, aby byly schůdné. Znovu nachumelilo a tak pluhovali silnice až na asfalt, aby se nevytvářely auty vyjeté koleje v rozbředlém sněhu. Za celou, zatím uplynulou, zimu jsem na území města nezaznamenal žádný dopravní kolaps kvůli sněhové kalamitě. Všichni se včas dostali do práce i do škol. I když jsou silnice z důvodu množství sněhu poněkud užší, jsou velmi dobře uklizené a sjízdné, řidiči se s auty dostanou do všech kopců a domovů.

Přál bych si, aby se spoluobčané zamysleli nad náročností činností, při které stále dokola a nepřetržitě odklízíte, sypete, odhrnujete, pluhujete, frézujete, odsekáváte ledy, solíte, odvážíte, a třeba i v noci. Jsem rád za takovou  systematicky odvedenou práci. Je to jak má být, aby nedošlo k problémům. Přišla normální horská zima se vším všudy, která nás nezaskočila a já věřím, že takové a podobné situace už umíme dobře řešit,“ uzavřel pochvalu Jan Sobotka.    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Benešová: Rozšíření kontrolní působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu

18:44 Ministryně Benešová: Rozšíření kontrolní působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu

Projev na 40. schůzi Parlamentu České republiky 21. ledna 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se …