Senátor Václavec: Polsko šlo u nafty na 8 procent z 23 procent. My neudělali nic

20.09.2022 17:02 | Zprávy

Projev na 29. schůzi Senátu 20. září 2022 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních.

Senátor Václavec: Polsko šlo u nafty na 8 procent z 23 procent. My neudělali nic
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Senátor Ladislav Václavec, ředitel krnovské okresní nemocnice

Vážený pane předsedající, pane ministře, dámy a pánové, já bych měl také krátký dotaz. Já jsem moc rád, že vláda snižuje DPH pro naše odběratele nafty, ale chci se zeptat, vy jste říkal, pane ministře, že je to nejnižší možná výše, kterou dáváme, nebo nejvyšší možná výše 1,50 Kč. A chtěl jsem se zeptat, protože směrnice Rady 2003/96 určuje DPH, kolik je u jednotlivých komodit jako benzinu, nafty, v jaké to je směrnici nebo číslo, kde to je uvedeno, že je to opravdu nejvyšší možná hranice?

Protože třeba Polsko šlo na 8 procent z 23 procent. Už od počátku tohoto roku my jsme neudělali na to nic. Druhá věc, chtěl bych se zeptat, vy jste hovořili o tom, že budete kontrolovat marže u našich prodejců. Pak jsem zachytil ve sdělovacích prostředcích, že marže byly vysoké, teď jsem zachytil, že se snižují. Chtěl bych vědět, co udělalo ministerstvo financí po tom, co zjistilo, že marže jsou vysoké, jaký to má dopad. Děkuji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Foltýn

Dobrý den, moc to nechápu, to že Foltýna platila armáda vám sdělil Fiala? Proč by to dělala? A i kdyby to dělala nebylo by to vlastně prašť jako uhoď, protože armádu platí vláda potažmo vlastně my? A budete se dál pídit po tom, kdo byl vlastně jeho nadřízený? Docela dost by mě to zajímalo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Praha zahájila nové kolo elektronických aukcí městských bytů

23:08 Udženija (ODS): Praha zahájila nové kolo elektronických aukcí městských bytů

Po pilotním kole elektronických aukcí bylo zahájeno další kolo, ve kterém je k dispozici k pronájmu …