Zatím to nevyšlo. Především levicoví poslanci v úterý večer pohřbili další pokus nás senátorů, abychom prosadili rozumnou toleranci alkoholu u cyklistů - tedy aby si cyklista konečně legálně mohl dát skleničku vína nebo pivo ke klobásce. Chybělo jen několik málo hlasů a parlamentem mohla projít senátní verze zákona, podle které měla začít tolerance alkoholu platit nejen pro vodáky, ale také pro cyklisty. Nakonec bohužel neprošlo vůbec nic.
Přiznám se, že moc nechápu úzkoprsý a puritánský pohled některých poslanců ani to, že již potřetí nevyslyšeli většinovou vůli horní komory Parlamentu. Jde vidět, že jim na vůli občanů vůbec nezáleží. Ignorují nejen Senát, ale také např. tisíce lidí, kteří se v minulosti podepisovali pod petice, které volaly právě po rozumné toleranci alkoholu u cyklistů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV