Stát na dani z nabytí nemovitosti vybere ročně přibližně 13 miliard korun. Čtyři procenta z ceny nemovitostí totiž musí zaplatit každý, kdo si koupí takřka jakoukoliv nemovitost. Jenže to je především pro mladé rodiny s dětmi často další překážka k tomu, aby si mohly dovolit pořídit vlastní bydlení. Také proto Senát odsouhlasil zrušení této daně. Na řadě jsou nyní poslanci. Ti teď musí ukázat, zda dají přednost třeba právě mladým rodinám, nebo budou chránit příjmy státního rozpočtu. Osobně tvrdím, že je daň z převodu nemovitostí nemorální. Vždyť mladá rodina, která si chce koupit svůj vlastní byt, má i bez ní spoustu výdajů. Tak proč má ze svých už jednou řádně zdaněných příjmů dalšími desítkami tisíc korun krmit nenasytný státní rozpočet?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…
- 13:09 Mašek (ANO): Hrozby zvenku kryjí svinčík uvnitř
- 12:12 Premiér Fiala: ČR a Británie posílí spolupráci v jaderné energetice
- 11:17 Štefec (Trikolora): Německo nám reparace nikdy nevyplatilo
- 10:21 Rajchl (PRO): Fico vyškolil Fialu v diplomacii
- 9:15 Lachnit (ANO): Řetězce, slevy, finty. Dávejte si bacha