Senátor Valenta: Demokracie má v Evropě na kahánku

06.02.2019 17:21 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu ke svobodě názorů a demokracii v Evropě

Senátor Valenta: Demokracie má v Evropě na kahánku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Opravdu se nechci dočkat toho, že podobná „názorová cenzura“ v souvislosti s náboženstvími a migrační krizí, jaká je popisována ve zveřejněném rozhovoru (ZDE), dorazí také k nám. Švédsko již má dokonce organizaci, která zkoumá uživatele internetu, respektive jejich komentáře směrem k uprchlíkům a jiným kulturám. Za nevhodné komentáře jsou lidé vyšetřováni a padají poměrně vysoké pokuty.

Obviněných je na tisíc a na mušce jsou především penzisté. Policie tak namísto řešení skutečně vážných případů mrhá čas prověřováním toho, kdo co kde utrousil. Rizikem je i legrace a ironie – za vše mohou padat sankce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Babiš a dotace

Proč řešíte, že Babiš nebude dostávat dotace od EU? Neměl byste být spíš rád jako jeho oponent? Navíc na nás občany to přeci nemá žádný vliv nebo snad jo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): K vyřešení problematiky bydlení nesmíme jít cestou větší regulace

18:01 Kupka (ODS): K vyřešení problematiky bydlení nesmíme jít cestou větší regulace

Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2026 k novele zákona o podpoře bydlení.