Senátor Valenta: Jako bych to neříkal...

06.11.2018 20:21

Zákon, kterým byl zakázán prodej ve vybraných obchodech o vybraných svátcích, byl jen předstupněm k tomu, aby se tento zákaz rozšiřoval dál a spolu s tím se ještě více omezovala svoboda podnikání a vůbec svoboda nás všech.

Senátor Valenta: Jako bych to neříkal...
Foto: JK
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

V době schvalování tohoto zákona jsem byl jedním z jeho velkých kritiků a tento vývoj jsem předpovídal. Bohužel, došlo na má slova a tak je tu další snaha o regulaci prodejní doby a jistě ne poslední.

Pokud by totiž prošel tento lidovecký návrh (více ZDE), jsme již jen krůček od toho, aby se obchody ze zákona zavřely i o nedělích a kdo ví, kdy ještě. To nemůžeme dovolit.

Možnost nakoupit si svobodně kdykoliv a cokoliv stejně jako svoboda podnikání a jejich možnost prodávat široký sortiment, to jsou výhody, které přinesla listopadová revoluce. Vzpomínáte ještě na prázdné regály, státem regulovanou otevírací dobu i ceny?

Nesmíme dopustit, abychom podobně nesmyslnými regulacemi kráčeli zpět do těchto dob. Proto budu prosazovat, aby byl zákaz prodeje o svátcích naopak zrušen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím

22:31 Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím

Komentář na facebookovém profilu k epidemiologické situaci