Senátor Valenta: Je možné znásilnění z nepozornosti?

15.07.2019 8:37 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k švédskému zákonu o jasném souhlasu se sexuálním jednáním

Senátor Valenta: Je možné znásilnění z nepozornosti?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Již se o tom napsalo hodně - Švédsko zavedlo zákon, vyžadující „jasný souhlas“ obou partnerů se „sexuálním jednáním“. Nejvyšší soud teď na jeho základě odsoudil prvního muže. A je otázkou, zda se vlastně vůbec něčeho dopustil. Okolnosti jsou totiž velmi podivné. Žena, která se s ním seznámila na sociálních sítích, ho pozvala k sobě na noc. Muž se jí pouze dotkl a ani podle soudu nejednal ve zlém úmyslu, ale počínal si prý „nedbale“. Za podobný „čin“ bylo přitom v zemi odsouzeno i šest dalších mužů.

Podle mého názoru mohou být takovéto právní normy velmi lehce zneužitelné při vyřizování účtů mezi partnery a Evropa by se spíše měla zaměřit na důsledné odsuzování nepřizpůsobivých obyvatel - především migrantů, kteří se dopouštějí bezdůvodného násilí na našich lidech, v čemž justice jednotlivých zemí pokulhává. Upřímně by mne proto zajímaly vaše názory na podobné legislativní novinky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Žaloba

Co říkáte na to, že na vás chce podat předseda senátu žalobu, že neplníte sliby? Podle mě se sliby mají plnit, bohužel porušuje je většina politiků, a proto by podle mě měli být odvolatelní, ale co zmůže a může eventuálně soud mi není jasné. Vám ano?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Obrana ČR v příštích letech - méně hesel, více schopností

9:15 Vích (SPD): Obrana ČR v příštích letech - méně hesel, více schopností

Debata o obraně České republiky je často zatížena emocemi, symboly a politickými nálepkami. Přitom b…