Senátor Valenta: Je třeba zastavit Čunkovu nemocnici

05.06.2019 12:54

Komentář na facebookovém profilu k projektu výstavby nové Krajské nemocnice Tomáše Bati.

Senátor Valenta: Je třeba zastavit Čunkovu nemocnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Je třeba zastavit špatný a účelově připravovaný projekt nové nemocnice v Malenovicích, skoncovat s jednostrannou manipulací veřejnosti a vrátit se k modernizaci Baťovy nemocnice v jejím stávajícím areálu. Hejtman Čunek nás dlouhé měsíce tahal za nos, ale teď má na stole nezávislá expertní stanoviska, která boří jeho dosavadní snahu vykreslit výstavbu nové nemocnice jako jediné možné řešení.

První z nich vypracoval bývalý děkan Národohospodářské fakulty VŠE Praha, doc. Ing. Jiří Schwarz, CSc., a to společně se svými kolegy z CETA - Centrum ekonomických a tržních analýz. Zabýval se především ekonomickými souvislostmi, analýzou rizik a finančními dopady na krajský rozpočet i ekonomiku nemocnic. Své zkušenosti s výstavbou Fakultní nemocnice Olomouc pak ve svém stanovisku využil také dlouholetý ředitel této nemocnice, doc. MUDr. Václav Rýznar, CSc., MBA. Expertní posouzení stavebně-technického stavu objektů současného areálu KNTB pak zpracoval znalec v oblasti stavebnictví, Ing. Zdeněk Havel.

Všichni experti potvrdili, že modernizace Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně je pro Zlínský kraj - oficiální stránka levnější a bezpečnější variantou, jak docílit razantního zlepšení podmínek pro pacienty i zdravotníky. Shodli se také na tom, že investiční záměr výstavby nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích představuje soubor natolik závažných rizik a nejasností, že doporučují rekonstrukci a modernizaci KNTB v současném areálu podle generelu z období po roce 2008.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka: Nepěkná tečka

22:44 Koudelka: Nepěkná tečka

Ústavní vody rozvířil nález Ústavního soudu z 17. 4. 2019, II.ÚS 3212/18, který umožnil podnikatelům…