Senátor Valenta: Kde je ten servis pro občany, tvrdě zaplacený z jejich daní?

07.10.2019 7:32 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k fungování České pošty

Senátor Valenta: Kde je ten servis pro občany, tvrdě zaplacený z jejich daní?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Pořád nějak nerozumím tomu, proč ani 30 let po revoluci není Česká pošta schopna vydělat sama na sebe. Mám obavy, že v tomto kolosu stále převládají některé archaické manýry a především jistota, že vytvořenou ztrátu vždycky někdo dorovná.

Mimochodem, věděli jste, že stát ročně dotuje z kapes daňových poplatníků Českou poštu částkou až 1,5 miliardy Kč? A přitom tomu podle mého soudu neodpovídají jak služby, tak třeba i mzdy běžných pracovníků pošty. A to už nemluvím o tom, že cena obyčejné známky se už vyšplhala na 19 Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Berkovcová byl položen dotaz

V4

Opravdu má V4 dnes ještě nějaký význam? A proč se vlastně nikdy nerozšířila o další státy, jako třeba Rakousko nebo Německo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Haas (ODS): K cestování bez pracovního výkonu nedocházelo

23:08 Haas (ODS): K cestování bez pracovního výkonu nedocházelo

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. července 2026 k zrušení dozorčí komise Národní sport…