Senátor Valenta: Podřídit se musí menšina, nikoliv většina

11. 2. 2019 12:58

Komentář na facebookovém profilu k německému návrhu učit děti na školách v Evropě jako druhý jazyk namísto angličtiny turečtinu

Senátor Valenta: Podřídit se musí menšina, nikoliv většina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Učit děti na školách v Evropě jako druhý jazyk namísto angličtiny turečtinu? Tak to je snad opravdu jen hodně špatný vtip. Tento nápad se zrodil v Německu jako součást integračních snah. Děti si podle mého názoru musí primárně důkladně osvojit svůj vlastní, mateřský jazyk, a vedle něho některý ze světových jazyků, který mu v životě může pomoci ať už ve studiích, zaměstnání nebo například při cestování. Na prvním místě je tímto druhým jazykem zpravidla jazyk anglický, a je to logické, protože angličtinou se lidé domluví v mnoha zemích světa. Plně podporuji výuku jazyků u dětí. Je jen plusem, když je dítě vnímavé a jeho rodiče, případně škola, mu zajistí příležitost osvojit si základy hned několika jazyků. Mezi nimi samozřejmě klidně může být ruština, francouzština, španělština, čínština, zmíněná turečtina či jakýkoliv jiný jazyk, který má pro dotyčného možný potenciál, nebo jím například mluví někdo z rodiny. Ovšem tohle musí být výhradně na bázi dobrovolnosti! Je jemně řečeno postavené na hlavu, aby výběr jazyků reflektoval migrační vlnu a byl tak součástí prointegrační politiky, musí to přece být přesně naopak! Tedy aby se migranti (pokud se tedy skutečně chtějí integrovat) učili jazyky zemí, do kterých (často nelegálně) vstupují!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Ruské regiony mají zájem o propojení s pardubickým letištěm

8:36 Hejtman Netolický: Ruské regiony mají zájem o propojení s pardubickým letištěm

Členové delegace Pardubického kraje, města Pardubic a společnosti EBA jednali v minulých dnech v Pet…