Senátor Valenta: Prostě nepoklekli. No a co?

18.7.2020 8:39 dop.

Na facebookovém profilu o rasismu a diskriminaci.

Senátor Valenta: Prostě nepoklekli. No a co?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Mám dojem, že začíná nový módní trend - „rasismus naruby“. Mám na mysli diskriminaci bílých. Četl jsem článek o tom, že například magazín Vogue čelí velké kritice. Černošskou gymnastku si totiž dovolila nafotit bílá fotografka. Ta přitom patří ve svém oboru mezi elitu! Černoška je navíc na titulní straně, což samo o sobě svědčí o tom, že k žádné diskriminaci nedochází.

Teď zase vidím, že někteří piloti F1 čelí kritice, že nepoklekli v rámci podpory boje proti rasismu. Jsou tedy prý rasisti. Přitom ale na sobě měli trička, podporující kampaň Black Lives Matter. Proč by ještě měli klekat? To už budeme za chvíli klečet i na ulici, když potkáme osobu jiné barvy pleti? Co to zase je za nesmyslná teatrální gesta? ZDE

K žádné diskriminaci černochů podle mne nedochází. Proč se naopak někdo nepozastavuje například nad tím, že v JAR jsou vyvražďování běloši? A vůbec, proč si na diskriminaci nestěžují například Číňané, Vietnamci a další? Má snad právě tato kampaň omlouvat násilí, rabování a podobné neřesti, které některé skupiny obyvatel provádějí? Máme kolem nich chodit po špičkách?

Nesouhlasím s jakýmkoliv rasismem, to je samozřejmé. Každý člověk má dnes stejnou hodnotu, ať se narodil s jakoukoliv barvou pleti. Jen se musí chovat v souladu s pravidly – dodržovat zákony a dokázat se prací uživit.
Mám někdy dojem, že mezi největšími rebely jsou ti, kteří ani jedno z výše uvedeného dělat neumí nebo nechtějí.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): I sankce postihují nevinné. Zrušme turistická víza Rusům v celé EU

20:33 Ženíšek (TOP 09): I sankce postihují nevinné. Zrušme turistická víza Rusům v celé EU

Komentář na facebookovém profilu k udělování turistických víz občanům Ruské federace.