Senátor Valenta: Rozsudek smrti

08.10.2017 11:59

Známé české přísloví říká, že „když se kácí les, létají třísky“. Je mi však zle, když se tímto pravidlem začala řídit také Finanční správa, která si natolik oblíbila zajišťovací příkazy při pátrání po daňových deliktech, že ji vůbec netrápí to, že díky použití této drastické metody, kdy firmě zabaví majetek i peníze, doslova popravuje také nevinné, zdravé a úspěšné firmy.

Senátor Valenta: Rozsudek smrti
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Senátor Ivo Valenta za Soukromníky

A ještě se představitelé Finanční správy stihnout pochlubit tím, jak jsou úspěšní a jak těch „několik“ případů, kdy se berní úředníci „netrefili“, jsou nic proti množství odhalených daňových podvodů. Taktové praktiky však nepatří do demokratické společnosti. A jsou podle mého soudu absolutně zvrácené!

Není možné, aby státní represe byla namířena proti nevinným a navíc nevinným reálně ubližovala. Takto praktiky si spíš mohou podat ruku s totalitními režimy, pro které bylo tolik příznačné právě nahánění strachu ze všemocných úředníků, proti jejichž není takřka žádné obrany. Kde je zodpovědnost úředníků a politiků? Proč už dávno nerezignoval generální ředitel Finanční správy a svoji politickou odpovědnost nenese také ministr financí?

Voliči by si měli dobře zapamatovat, kdo se u nás snaží rozvinout tyto komunistické praktiky a zúčtovat s takovými politiky při nadcházejících parlamentních volbách. Jinak nám hrozí, že příště bude v pražských palácích sedět nějaký „chytrý“ politický tajemník, který bude jen prstem ukazovat na firmy, na které má Finanční správa kleknout a pomocí zajišťovacích příkazů vyřknout třeba i bezdůvodný rozsudek smrti.

Ivo Valenta
slovácký senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Rekordních 4,6 milionu Evropanů se zapojilo do evropské konzultace o střídání času

19:10 KDU-ČSL: Rekordních 4,6 milionu Evropanů se zapojilo do evropské konzultace o střídání času

KDU-ČSL plní sliby: zrušení střídání času bylo součástí programu lidovců pro volby do Evropského par…