Senátor Valenta: „Rudá žena“ ombudsmankou? To je pro mne nepřijatelná varianta

10. 1. 2020 21:00

Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že vládní zmocněnkyně pro lidská práva a kandidátka na post ombudsmanky Helena Válková v období normalizace hájila legislativu sloužící k šikaně disidentů

Senátor Valenta: „Rudá žena“ ombudsmankou? To je pro mne nepřijatelná varianta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Někdejší ministryně Helena Válková by ráda získala post veřejné ochránkyně práv. Nejen, že byla před revolucí členkou KSČ, navíc dle médií ve svých tehdejších textech popisovala nutnost „převýchovy“ odpůrců režimu. U jednoho z článků je navíc kromě jejího podpisu také jméno komunistického prokurátora, který poslal na smrt Miladu Horákovou.

Přesto, že už dnes o těchto skutečnostech ví z médií celá země, pro Válkovou to není důvod k okamžitému stažení kandidatury. Nevím, jaký je váš názor, ale pro mne je paní Válková „rudou ženou“, kterou nepovažuji za morálně bezúhonnou. Celkově považuji za nehorázné, aby osoby, propojené s komunistickým režimem, působily v podobných funkcích.

Mám v rodině (jako jistě mnoho z vás) přímé a velmi negativní zkušenosti s totalitním režimem a šikanou odpůrců režimu, proto je pro mne člověk typu paní Válkové jako ombudsman absolutně nepřijatelný a nedůvěryhodný. Věřím jen, že dostojí svému slovu a bude respektovat hlas veřejnosti.

Jaký je váš názor?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Užívejte si rodinu, děti i rodiče…

18:44 Herman (ANO): Užívejte si rodinu, děti i rodiče…

Už nějaký ten pátek trvá „nouzová situace“, která ovlivnila, ovlivňuje, a ještě poměrně dlouho bude …