Senátor Valenta: Spolupráci s Čínou vnímám pro Českou republiku jako klíčovou

07.09.2016 15:59

Zlínský kraj poctí dvoudenní návštěvou velvyslankyně Čínské lidové republiky v ČR.

Senátor Valenta: Spolupráci s Čínou vnímám pro Českou republiku jako klíčovou
Foto: Archiv IV
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

Její excelence Ma Keqing do regionu přijede na základě pozvání senátora Ivo Valenty, a to spolu se svým manželem a dalším doprovodem.  

„Spolupráci s Čínou vnímám pro Českou republiku, ale také její jednotlivé regiony, jako klíčovou. A to nejen v oblasti obchodní a podnikatelské, ale také v oblasti cestovního ruchu. Proto jsem rád, že se ze Zlínským krajem paní velvyslankyně seznámí osobně,“ uvedl senátor Ivo Valenta. 

Velvyslankyni Čínské lidové republiky na Moravě čeká pestrý program. Po oficiálním přijetí senátorem Ivo Valentou a poté hejtmanem Zlínského kraje, navštíví základní a mateřskou školu v Kašavě – tedy obci, která se stala vesnicí roku Zlínského kraje 2016. Prohlédne si také domov pro seniory v Lukově, strategickou průmyslovou zónu v Holešově a v neposlední řadě se seznámí s chovem skotu v Břestu. 

Večer se pak zúčastní oficiálního slavnostního zahájení Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti.

„Právě Slovácké slavnosti vína jsou vhodnou příležitostí k tomu, abychom zástupcům významné zahraniční ekonomiky ukázali potenciál Zlínského kraje a jeho lidové tradice. Jsem si jistý, že obdobnou akci, jakou jsou slavnosti vína, nenajdeme nikde ve světě – tudíž budou i pro paní velvyslankyni ojedinělým zážitkem a současně příjemnou zábavou,“ doplnil senátor. 

Právě v Uherském Hradišti tak bude pokračovat druhý den návštěvy paní velvyslankyně, která tak bude mít možnost se s místím folklorem a tradicemi seznámit podrobněji. Kromě účasti na největší národopisné slavnosti celého kraje hosté zavítají také do Slovácké tržnice, která během víkendu oslaví první výročí provozu. Právě zde velvyslankyni čeká v 15. hodin setkání se zástupci médií. 
Poté se paní Ma Keqing vrátí zpět do Prahy. 

Z profilu politika na PL.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bláha (ODS): Komora architektů stáhla připomínky k regulérnosti tendru na fotbalový stadion

18:20 Bláha (ODS): Komora architektů stáhla připomínky k regulérnosti tendru na fotbalový stadion

Město Hradec Králové obdrželo na konci září dopis od České komory architektů, která měla připomínky …