Senátor Valenta: Trasparency International by si měla nejdříve zamést před vlastním prahem

17.12.2018 14:44

Vyjádření senátora Ivo Valenty k podnětu od Transparency International k Magistrátu města Zlína týkající se porušení zákona o střetu zájmu

Senátor Valenta: Trasparency International by si měla nejdříve zamést před vlastním prahem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Ať si Trasparency International podává podněty, jaké chce. Nicméně bych jim nejdříve doporučil, aby se detailně seznámili se zákonem o střetu zájmů a především faktem, že já vykonávám všechny své politické funkce pouze jako neuvolněný člen ať už krajského zastupitelstva, tak zastupitelstva statutárního města Zlín. Proto v žádném případě neporušuji zákon o střetu zájmů. Bohužel mám pocit, že se Transparancy International pouze snaží vyvolat umělou kauzu a cíleně diskreditovat moji osobu. Tato organizace by si měla nejdříve zamést před vlastním prahem. Je velmi zvláštní, jak tato neziskovka nejdříve sloužila Andreji Babišovi a teď otočila o 180 stupňů, ale pořád plácá nesmysly. Nechtělo by si vedení Transparency International raději udělat pořádek ve vlastním hospodaření a vypořádat s údajnými zpronevěrami z dřívějšího hospodaření?

Funkcionářem pro střet zájmů dle zákona č. 159/2006 Sb., se rozumí dle § 2 písm. p): „člen zastupitelstva obce, městské části nebo městského obvodu územně členěného statutárního města nebo městské části hlavního města Prahy, který je pro výkon funkce dlouhodobě uvolněn nebo který před svým zvolením do funkce člena zastupitelstva nebyl v pracovním poměru, ale vykonává funkce ve stejném rozsahu jako člen zastupitelstva, který je pro výkon funkce dlouhodobě uvolněn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Vítková: Podporujeme venkov a místní akční skupiny

10:07 Senátorka Vítková: Podporujeme venkov a místní akční skupiny

Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova předložila na plénu Senátu návrh usnesení k financování místn…