Senátor Valenta: Úsměvné dobrodiní

17.02.2019 20:33

Komentář na facebookovém profilu k návrhu nadělit drobným řemeslníkům zdarma terminály pro přijímání bezhotovostních plateb.

Senátor Valenta: Úsměvné dobrodiní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Drobní řemeslníci, i ti v nejmenších vsích, by nově měli dostat zdarma terminály pro přijímání bezhotovostních plateb (nutno dodat, že tyto terminály budou sloužit i k evidenci plateb hotovostních!). Zjednodušeně řečeno, pokud k vám přijde třeba kominík, případně budete potřebovat instalatéra, aby utěsnil kapající kohoutek, můžete mu prý v příštích letech jeho služby zaplatit kartou. Terminály má získat až 200 tisíc drobných živnostníků. Zní to krásně, je tu ale jedno velké ALE. V článku je opatrně uvedeno, že nový projekt má I JINÉ důvody než motivovat drobné živnostníky k zavádění bezhotovostních plateb. Já bych rád slova I JINÉ nahradil slovy PŘEDEVŠÍM JINÉ důvody. O motivaci živnostníků totiž podle mne jde až v poslední řadě. Především jde o to je mít pod drobnohledem, mít dokonalý přehled o jejich tržbách a klientech a co možná nejvíce bránit tomu, aby někdo někomu udělal drobnou službu bez dokladu. Navíc je zde velká pravděpodobnost, že se právě na řemeslníky rozšíří i EET, takže ti s sebou budou muset nosit buď terminál pro EET, nebo pro online platby. Když bič, tak pořádný... vždyť práskat s ním jde nejlépe nad těmi nejmenšími a poctivci. A podvodníci, kteří skutečně obcházejí zákony a posilují šedou ekonomiku, se opět budou jen smát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

22:30 Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

Autor na pozadí násilných trestných činů spáchaných v posledních dnech na území ČR ukazuje, kam až …