Senátor Valenta: Zarputilé tažení proti konzumaci alkoholu přinese víc škody než užitku

06.03.2020 11:09

Komentář na facebookovém profilu k připravovanému zákonu ministerstva zdravotnictví, který chce výrazným způsobem omezit propagaci alkoholických nápojů

Senátor Valenta: Zarputilé tažení proti konzumaci alkoholu přinese víc škody než užitku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Zarputilé tažení proti konzumaci alkoholu přinese víc škody než užitku. Jak už jsem zde zmiňoval, ministerstvo zdravotnictví připravuje nový zákon, kterým chce tvrdě zakročit proti příliš velké konzumaci alkoholu v České republice, a to například tvrdými omezeními reklamy a de facto zákazem tradičních akcí, jakými jsou například košty vín a podobně.

Toto opatření samozřejmě bude mít katastrofální dopady nejen na moravské vinaře a pořadatele tradičních koštů vín a slivovice, ale také například na majitele malých pivovarů a podobně. V přiloženém odkazu se k problému vyjadřuji podrobněji.

Rád bych jen zdůraznil, že mi rozhodně nevadí snaha omezit konzumaci alkoholu a posilovat prevenci, a to zejména u dětí a mládeže. Nesouhlasím ale se zarputilým „tažením“, které namísto užitku přinese jen velké a nevratné škody.

Jsem rád, že velká část veřejnosti je stejného názoru jako já. Svědčí o tom i fakt, že počet podpisů pod peticí, kterou jsem s kolegy v tomto směru inicioval, raketově roste. Pokud se chcete připojit i vy, můžete ZDE.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (ODU-ČSL): Zatímco ceny rostou, ČEZ investuje ve Francii

19:37 Jurečka (ODU-ČSL): Zatímco ceny rostou, ČEZ investuje ve Francii

Komentář na facebookovém profilu k růstu cen energií