Senátor Valenta: Zdravotníci bez znalosti matematiky? Tohle přece není řešení

20.01.2020 12:03

Komentář na facebookovém profilu ke krizi ve zdravotnictví a jejímu řešení

Senátor Valenta: Zdravotníci bez znalosti matematiky? Tohle přece není řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Nehodnotím teď systém přijímacího řízení obecně. Jak k tomu ale přijdou zájemci o jiné střední školy – například uměleckého charakteru? Pro ně je přece matematika důležitá ještě daleko méně než pro zdravotnický personál.

Navíc – opravdu si někdo myslí, že absence přijímaček z matematiky pomůže tomu, aby se studenti po škole profesi zdravotní sestry (bratra) skutečně věnovali? Vždyť si tuto školu ke studiu zvolí jen proto, že pro ně bude představovat nejsnadnější cestu, jak se dostat na střední školu a mít maturitu.

Řešení je přece úplně jinde! Práce zdravotnického personálu je náročná fyzicky i psychicky a není adekvátně ohodnocena. V tom je problém. Je třeba odstranit nerovnost a diskriminace, které v této oblasti panují. Také proto jsem s kolegy senátory před časem podal ústavní stížnost.

Pokud s ní uspějeme, do zdravotnictví Zlínského kraje může „přitéct“ navíc ročně více než miliarda korun (dle odhadů cca 1,2 mld.). Právě tyto peníze by mohly napomoci mimo také k navyšování finančního ohodnocení zdravotnického personálu, a tím v konečném důsledku zlepšit péči a pacienty.
Podtrženo – sečteno: sestry musí dostat lépe zaplaceno. Zrušení přijímaček z matematiky jim peníze nedá, pouze navýší počet studentů, kteří chtějí získat maturitu a budou pracovat ve zcela jiném oboru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Koordinujeme pomoc potravinovým bankám

5:35 Ministr Toman: Koordinujeme pomoc potravinovým bankám

Poté, co byly kvůli koronavirové situaci uzavřeny základní školy, snaží se Ministerstvo zemědělství …