Senátor Vosecký: Je jenom otázka času, kdy nebude papír pro děti do školy

20.09.2022 20:33

Projev na 29. schůzi Senátu 20. září 2022 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích.

Senátor Vosecký: Je jenom otázka času, kdy nebude papír pro děti do školy
Foto: archiv JV
Popisek: Jiří Vosecký

Děkuji za slovo, pane předsedající, dobrý den, pane ministře, vážené dámy, vážení kolegové. Tento zákon podpořím, protože si uvědomuji, že je zapotřebí udržet všechny fabriky v chodu, protože když tyto fabriky nebudou v chodu, tak ti lidé, kteří teď dostávají kompenzace, budou je dostávat, když nebudou chodit do práce, nebudou si vydělávat, tak ty kompenzace jim stačit nebudou. To je zaprvé.

Zadruhé, když tyto fabriky přestanou vyrábět, tak rozjet ty fabriky bude hodně problematické a dlouhotrvající.

Zatřetí, přijdeme o trhy, které obsadí jiné státy, a už se na ty trhy nedostaneme.

To jsou dvě základní věci, proč to podpořím. Pak je zapotřebí si uvědomit, ono už to tady je. Kaolinky na to pomalu nemají, tak zavírají, to znamená, přichází se o papírenský kaolin. Je jenom otázka času, kdy nebude papír pro děti do školy, nebude bílý papír do obchodů, může se stát, že ani nebudeme mít na co psát, což možná bude dobře, protože nebudeme občas vymýšlet nějaké hlouposti.

Ale abych se vrátil zpátky. Další, kdo je ohrožen, jsou sklárny, protože jestliže sklárny přestanou, když to řeknu, vyrábět tabulové sklo, pivní láhve a podobně, nebude do čeho balit pivo. Řekněme si to na rovinu, nebudeme mít do čeho balit pivo. To je v ČR velký problém. Děláme si z toho srandu, ale ona je to skutečnost, takže se tady musíme bavit a musíme řešit priority, že je zapotřebí hledat nějaký souběh věcí, tak, aby se udržela ČR v chodu a byly minimální ztráty v rámci obchodní činnosti, výrobní činnosti a zaměstnanosti. To je k tomu.

Toto podpořím. Kdyby tady byla nějaká kompenzace z ČEZ, že by měli přispívat jaderným elektrárnám, nebo kde jsou jaderné elektrárny, tak se hlásím za Českolipsko, protože tam jsem. Tam v podstatě ČEZ zruinoval půlku Českolipska tím, že se tam chemicky těžil uran, takže když ČEZ bude přispívat jinde, tak by taky mohl tam, kde v minulosti. To je asi všechno, děkuji za pozornost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Kultura je nezaslouženě braná jako popelka

22:02 Laudát (KAN): Kultura je nezaslouženě braná jako popelka

Komentář na facebookovém profilu k národnímu kulturnímu bohatství ČR.