Senátoři KDU-ČSL a nezávislí podporují zápis Hřebčína na seznam UNESCO

08.06.2016 9:40 | Zprávy

Senátoři klubu KDU-ČSL a nezávislí v rámci výjezdního zasedání na Pardubicku navštívili v pondělí 6. června Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Podpořili úsilí hřebčína o zápis na seznam světového dědictví UNESCO.

Senátoři KDU-ČSL a nezávislí podporují zápis Hřebčína na seznam UNESCO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně Miluše Horská

Kladrubský hřebčín je unikátní chovem plemena starokladrubského koně, jehož stádo je jedinou živou národní kulturní památkou České republiky. Na počátku 16. století založili chov koní v Kladrubech Pernštejnové. V roce 1579 zde byl zřízen císařský hřebčín. Od té doby patří krajina v okolí Kladrub koním.

V současnosti usiluje hřebčín o zápis kulturní krajiny kladrubského areálu na seznam světového dědictví UNESCO.  „Na světě je řada hřebčínů. Ale pouze v Kladrubech se nachází 500 let zachovalý autentický krajinný areál. Tuto jedinečnost bychom chtěli podpořit zápisem do seznamu světového dědictví,“ uvedla senátorka Miluše Horská, která senátory do svého regionu pozvala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Vystoupení z NATO

Podle mě jediný, kdo chce z NATO fakt vystoupit jsou komunisté, takže podle mě to fakt nehrozí. Ale zajímá mě, proč se tak bojíte referenda o vystoupení z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ingrová (KSČM): Kde jsou nové byty a kdo zajistí budoucnost našich dětí?

10:04 Ingrová (KSČM): Kde jsou nové byty a kdo zajistí budoucnost našich dětí?

Dostupné bydlení už není jen problémem Hodonína. Lidé po celé České republice i Evropě bojují s rost…