Senátoři odmítli návrh ODS na vypsání referenda k přijetí eura

25.02.2015 18:15

Senátoři vládní koalice dnes na svém zasedání odmítli požadavek ODS na vyjednání trvalé výjimky a vypsání jednorázového referenda v otázce přijetí eura. Petici pro korunu iniciovali občanští demokraté v loňském roce a podpořilo ji na 65 tisíc občanů. Senátoři ale dnes jejich žádost nevyslyšeli.

Senátoři odmítli návrh ODS na vypsání referenda k přijetí eura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Euroměna, ilustrační foto

Předseda petičního výboru a europoslanec Jan Zahradil s rozhodnutím Senátu nesouhlasí a bude nadále trvat na tom, aby o přijetí eura rozhodli občané: "Vzhledem k tomu, že Senát nepodpořil požadavek Petice pro korunu o vypsání referenda o povinnosti České republiky k přistoupení k euru, ODS ještě během tohoto volebního období připraví návrh zákona o jednorázovém referendu o přijetí či nepřijetí jednotné měny."

Senátoři ODS předložili na plénu Senátu návrh vlastního usnesení, ve kterém zdůraznili, že se od doby vstupu České republiky do Evropské unie výrazně změnily podmínky. "Neexistoval Evropský záchranný mechanismus, povinnost participace na fiskálním paktu či bankovní unii. Eurozóna je navíc v dlouhodobé krizi a nelze odhadnout, zda vstup dalších států krizi ještě neprohloubí. Občanům by proto měla být navrácena možnost o přijetí eura, až to bude aktuální, rozhodnout," dodává senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbor hnutí ANO schválil konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb

22:17 Výbor hnutí ANO schválil konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb

Celorepublikový výbor hnutí ANO na svém jednání minulý týden schválil kandidátní listiny k nadcházej…