Senátorka Chmelová: Omezení na situace, při nichž vzniká nebezpečí z prodlení, je nevyhovující

06.04.2022 17:33 | Zprávy
autor: PV

Projev na 24. schůzi Senátu 6. dubna 2022 k zákonu o integrovaném záchranném systému

Senátorka Chmelová: Omezení na situace, při nichž vzniká nebezpečí z prodlení, je nevyhovující
Foto: Hans Štembera
Popisek: Renata Chmelová (VLASTA)

Dobré dopoledne, vážený pane předsedající, paní navrhovatelko, milé kolegyně, milí kolegové,

dovolte, abych vás informovala, že předmětnou novelu projednal výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí na své 15. schůzi, která se konala 30. března a přijal usnesení č. 75 ve smyslu, že doporučujeme Senátu PČR schválit předložený návrh senátního návrhu zákona s pozměňovacími návrhy, které tvoří přílohu právě toho usnesení.

Krátce bych se vyjádřila k novele, i když ji tu paní předkladatelka podrobně představila. Jde o to, že operační a informační střediska IZS jsou povinna přijímat a vyhodnocovat informace o mimořádných událostech, zabezpečovat vyrozumění jednotlivých složek IZS, státních orgánů či orgánů územních samosprávních celků. Současně jsou v případě nebezpečí z prodlení oprávněni varovat obyvatelstvo na ohroženém území.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Katerina​ Demetrashvili byl položen dotaz

Myslíte, že NATO skončí?

Myslíte, že může fungovat bez USA? A kdyby skončilo, nemyslíte, že to vyvolá třetí světovou válku, protože už řada zemí včetně nás nebude mít ochranu, čehož určitě bude chtít třeba Putin využít? A máme vůbec na to, se případně ubránit bez NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ještě větší průšvih, než jsme doufali

17:17 Rajchl (PRO): Ještě větší průšvih, než jsme doufali

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji konfliktu v Íránu