Senátorka Horská: Pane ministře, proč neotevíráte speciální školy?

21.05.2020 7:35

Místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská opakovaně upozorňuje, že speciální školy pro děti s mentálním, kombinovaným a dalším postižením stále neví, zda v tomto školním roce budou moci otevřít pro své žáky. Ministerstvo školství podle ní nechává tyto školy v nejistotě.

Senátorka Horská: Pane ministře, proč neotevíráte speciální školy?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně Miluše Horská
reklama

„Tento přístup ministerstva je vůči dětem ze speciálních škol a jejich rodičům diskriminační. Dlouhodobě na to upozorňuji ministra Plagu, skládám mu argumenty a vyzývám ho k předložení dat, na jejichž základě se tyto školy neotvírají,“ říká Horská, která je zároveň ředitelkou školy Svítání v Pardubicích.

„Ministr tím znejišťuje školy a rodiče dětí s postižením. Jak je možné, že děti se stejným postižením, které jsou z údajných epidemiologických důvodů vyloučeny ze vzdělávání ve speciálních školách, smí od 25. května navštěvovat denní stacionáře sociálních služeb, se stejnými nároky na péči, jako tomu je ve speciálních školách?,“ ptá se senátorka Horská.

Na enormní zátěž, která je kladena na rodiče těchto dětí upozorňuje Veronika Žáčková, ředitelka spolku Děti úplňku. „I těmto dětem má být umožněna dobrovolná docházka do škol. Nevím, v čem je tady problém,“ sděluje Žáčková.

Miluši Horskou v jejím úsilí podporují také předsedové dvou senátních výborů: Jiří Drahoš, který je předsedou výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu a lidská práva, a Lumír Kantor, jenž je předsedou výboru pro zdravotnictví a sociální politiku. Pro otevření se v minulém týdnu vyjádřila také zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková a ve stejné věci vyzývá ministra školství i výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Finanční úřady budeme nadále pojmenovávat jako otrokářské

21:15 Vondráček (Svobodní): Finanční úřady budeme nadále pojmenovávat jako otrokářské

Komentář na facebookovém profilu k Finančnímu úřadu a daním