Senátorka Kovářová: Jak se žije dnešním macechám

24.10.2023 11:17 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke konferenci o výchově dětí partnerů

Senátorka Kovářová: Jak se žije dnešním macechám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniela Kovářová

"Ty mi nemáš co nařizovat!" slýchavají dnes macechy v patchworkových rodinách, když se snaží vychovávat děti svých partnerů. Macechy ale už dávno nejsou zlobryněmi z pohádek. Naopak se většinou snaží děti si získat, přiblížit se jim. A taky jsou v tzv. patchworkové rodině nejslabším článkem.

Milovat v patchworkové rodině nestačí, právo v žádné rodině moc nepomůže, protože nejde vynutit. A nejhorší je, když si rodiče kupují děti a nenastavují jim hranice. Prostě je třeba vědět, že patchworkové rodiny násobí dobré i špatné vlastnosti rodin úplných.

Na těchto myšlenkách jsem poslavila svou přednášku, nazvanou Jak se žije dnešním macechám, na konferenci Náhradní rodiny v turbulentní době, kterou uspořádalo město Olomouc. A víc než šedesát odborníků mě pozorně poslouchalo a o přestávce se mnou zapáleně diskutovalo. Vřele děkuji za pozvání, za reakce i za dotazy, přijela jsem ráda.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Zastavme Čínu ve sběru nejcitlivějších dat lidí v Evropě

7:17 Zdechovský (KDU-ČSL): Zastavme Čínu ve sběru nejcitlivějších dat lidí v Evropě

Žijeme v nebezpečném světě a Evropa musí čelit hrozbám hned z několika stran. Dnes už nikdo nemůže p…