CESNET vznikl jako síť propojující vzdělávací a vědecké instituce v České republice s mezinárodní výpočetní infrastrukturou. Jako zájmové sdružení právnických osob CESNET v roce 1996 založila Akademie věd společně s 26 vysokými školami. Dnes toto sdružení spravuje nejvýznamnější českou výpočetní infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání.
"Úspěšný rozvoj sítě i sdružení CESNET v posledních dvou desetiletích považuji za jeden z positivních příkladů transformace České republiky ve vyspělou západní společnost. Je to doklad o tom, že jsme schopni včas rozeznat důležité vývojové zvraty a přizpůsobit se jim," uvedla senátorka Eva Syková. "V době, kdy si většina veřejnosti pletla Internet s internátem, byly vysoké školy a Akademie věd schopny účinné spolupráce na stěžejním projektu, který se projevil jako životně důležitý pro budoucnost vědy a výzkumu v ČR. Bez moderní výpočetní sítě a návazných služeb by české výzkumné instituce jen těžko držely krok s vývojem vědy v západních zemích. Nemohly by ani odpovídajícím způsobem spolupracovat mezi sebou navzájem, ani se stát platnými účastníky Evropského výzkumného prostoru," doplnila Syková.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Migrační pakt
Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...
Další články z rubriky
10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.
- 9:03 Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje
- 8:03 Zdechovský (KDU-ČSL): Toastový chleba za 100 milionů
- 7:04 Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa
- 6:02 Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost
- 4:32 Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu


