Senátorka Syková: Jsme schopni včas rozeznat důležité vývojové zvraty a přizpůsobit se jim

12.03.2016 17:16 | Zprávy
autor: PV

Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice uspořádal slavnostní setkání k 20. výročí sdružení CESNET, které zajišťuje elektronickou infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání v ČR. Setkání zahájila místopředsedkyně výboru a senátorka za Prahu 4, prof. Eva Syková. Součástí setkání byl vedle odborných prezentací také originální vzdálený koncert, kdy smyčcové kvarteto hrálo přímo ve Valdštejnském paláci a klavírista se připojil z místa vzdáleného mnoho kilometrů.

Senátorka Syková: Jsme schopni včas rozeznat důležité vývojové zvraty a přizpůsobit se jim
Foto: senat.cz
Popisek: Senátorka Eva Syková

CESNET vznikl jako síť propojující vzdělávací a vědecké instituce v České republice s mezinárodní výpočetní infrastrukturou. Jako zájmové sdružení právnických osob CESNET v roce 1996 založila Akademie věd společně s 26 vysokými školami. Dnes toto sdružení spravuje nejvýznamnější českou výpočetní infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání.

"Úspěšný rozvoj sítě i sdružení CESNET v posledních dvou desetiletích považuji za jeden z positivních příkladů transformace České republiky ve vyspělou západní společnost. Je to doklad o tom, že jsme schopni včas rozeznat důležité vývojové zvraty a přizpůsobit se jim," uvedla senátorka Eva Syková. "V době, kdy si většina veřejnosti pletla Internet s internátem, byly vysoké školy a Akademie věd schopny účinné spolupráce na stěžejním projektu, který se projevil jako životně důležitý pro budoucnost vědy a výzkumu v ČR. Bez moderní výpočetní sítě a návazných služeb by české výzkumné instituce jen těžko držely krok s vývojem vědy v západních zemích. Nemohly by ani odpovídajícím způsobem spolupracovat mezi sebou navzájem, ani se stát platnými účastníky Evropského výzkumného prostoru," doplnila Syková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.