Senátorka Zwyrtek Hamplová: Překvapení

24.11.2023 14:07 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k setkání předsedy PRO Rajchla se slovenským premiérem Ficem

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Překvapení
Foto: Archiv PL
Popisek: Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová

To je nepochybně dnešní setkání Jindřicha Rajchla s premiérem Robertem Ficem. Řekli si toho víc, ale zdůraznila bych to hlavní slovo - SPOLUPRÁCE. Premiér Robert Fico sledoval demonstrace na Václavském náměstí, má velmi dobrý přehled o dění u nás, a Českou republiku považuje za Slovensku nejbližší zemi. Proto jeho první zahraniční cesta vedla dnes tradičně k nám. A já jsem z mnoha důvodů ráda, že se ti dva potkali.

Střední Evropa, tedy mimo jiné Maďarsko, Slovensko a Česká republika, bude brzy hájit své pozice v rámci Evropy. Je proto důležité, aby se lidé, kterým o ni jde, a mají sílu postavit se společně a pevně Bruselu, znali.

A pokud dnes nemáme vládu, která by dokázala vzdorovat tomu, co v tomto týdnu schválil Evropský parlament, ale byla by naopak schopna české občany a naši zemi Bruselu poslušně “prodat”, musíme mít naopak lidi, kteří dokáží zaplnit opět nejen Václavské náměstí, ale tentokrát už přímo Letnou. A Jindřich Rajchl mezi ně nepochybně patří.

A dovolím si velmi odvážnou myšlenku - kdyby šlo o záchranu suverenity našich zemí, tak věřím, že by premiér Fico na tu Letnou přijel, aby české občany v jejich boji za svou zemi podpořil.

reklama

autor: PV

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Musíme se připravit a adaptovat

18:09 Hejtman Grolich: Musíme se připravit a adaptovat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke globální krizi.