Senátorka Zwyrtek Hamplová: Zákony přírody nelze měnit hlasováním

02.03.2024 10:21 | Ze sítí

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na novelu občanského zákoníku, týkající se stejnopohlavních párů, schválenou Poslaneckou sněmovnou

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Zákony přírody nelze měnit hlasováním
Foto: Archiv PL
Popisek: Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová

Poslanci schválili novelu občanského zákoníku, týkající se stejnopohlavních párů. Teď bude na programu Senátu. Přestože manželství zůstává nadále svazkem muže a ženy a že adopce dětí se rovněž bude týkat pouze manželských párů, což hodnotím velmi kladně, novelu v navrhovaném znění nepodpořím, protože zcela ignoruje práva a zájmy dětí a snaží se upravit neupravitelné.

Pokud jde o práva dětí, v případě lesbických párů jim odpírá právo na otce, v případě gayů právo na matku. V obou případech to pak směřuje k pro mne nepřijatelnému trendu pořizování si dětí tzv. na zakázku, což nejen popírá základní práva dětí, ale je samo o sobě proti přírodě, a stane-li se předmětem byznysu, i proti morálce. Je nutné si uvědomit, že stejnopohlavní páry jsou a nadále budou výjimkou z obvyklosti a že právní úprava to nikdy nemůže změnit. Zákony přírody nelze změnit hlasováním.

Páry stejného pohlaví plně respektuji, nemám výhrady proti úpravě majetkových otázek a institucionalizaci partnerství, přeji jim i jejich lásku, ale otázka dětí je pro mne nepřekročitelnou hranicí. A o tu jde v novele především.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hendrych (ANO): Poskytovatelů sociálních služeb bychom si měli vážit

21:03 Hendrych (ANO): Poskytovatelů sociálních služeb bychom si měli vážit

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2024 k zákonu o sociálních službách