Senátorský klub ODS a TOP 09: Zákony o odpadech nejsou zpracovány dobře

13.11.2020 21:21 | Zprávy

Na 2. schůzi Senátu projednávali senátoři kompletní balíček zákonů o odpadech. Jednalo se o 4 zákony, které vypracovalo ministerstvo životního prostředí. Bohužel tyto návrhy legislativu rozhodně nezjednodušují. Balík ‚odpadových zákonů‘ se opravdu nepovedl, proto ho senátoři posílají zpět do Poslanecké sněmovny s několika pozměňovacími návrhy.

Senátorský klub ODS a TOP 09: Zákony o odpadech nejsou zpracovány dobře
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Do Senátu doputoval ‚odpadový balík‘, tedy sada dvou zcela nových zákonů a dvou novel zákonů. Konkrétně návrh zákona o obalech, zákona o výrobcích s ukončenou životností, změnového zákona vztahujícího se k těmto dvěma návrhům zákonů, a nakonec novela zákona o obalech. Celý balík čítá cca 600 stran a MŽP na něm údajně pracovalo 5 let. Výsledek tomu ale zdaleka neodpovídá. Nejenže nepřináší zjednodušení naší legislativy jako celku, spíše naopak. Obsahuje legislativní chyby a pasáže, které komplikují nejen odpadové hospodářství, ale i další oblasti,“ vysvětluje předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra a dodává: „Důležité také je, že Senát se musel s tímto balíkem vypořádat ve lhůtě třiceti dnů. Od zahájení projednávání bylo zřejmé, že Senát bude mít ambici tyto návrhy zákonů vrátit do Poslanecké sněmovny s pozměňovacími návrhy. Předmětem úvah a jednání bylo, jaké pozměňovací návrhy to budou, aby byly průchozí nejen Senátem, ale i následně při opětovném projednávání v Poslanecké sněmovně.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil: Je to všechno ubohá, usmolená, nedůstojná pěna dní

15:14 Zahradil: Je to všechno ubohá, usmolená, nedůstojná pěna dní

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přepisování dějin během oficiálních oslav 80. výroč…