Šimral (Piráti): Největší evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17.01.2022 18:45 | Tisková zpráva

V březnu se hlavní město Praha bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března.

Šimral (Piráti): Největší evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy
Foto: praha.pirati.cz
Popisek: Vít Šimral

Na dnešním zasedání Rady hl. m. Prahy pražští radní na realizaci festivalu odsouhlasili finanční podporu ve výši 2 milionů korun, která ještě podléhá schválení na lednovém zastupitelstvu.

„Festival, jehož je Praha hrdým partnerem, je významným přínosem pro inspiraci a síťování učitelů napříč Evropou. Pro pražské i mimopražské pedagogy se jedná o mimořádnou příležitost, jak získat podněty a motivaci v jednoduchých experimentech a projektech, které jim pomohou v obohacení a změně vlastní výuky. Mohou též odprezentovat své nejinovativnější nápady a know-how od učitelů pro učitele a získat tak možnost vyhrát evropské ocenění STEM Teacher Award,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Na 12. ročníku festivalu European Science on Stage 2022 se sejde kolem 450 učitelů základních a středních škol z více než 30 zemí. Součástí je i propojení se špičkovými odborníky, vědeckými pracovišti a firmami. Science on Stage je pokračováním a rozšířením projektu Physics on Stage (Fyzika na scéně), který vznikl v roce 1999.

Anketa

Podporujete vládní návrh, který ve volbách umožní korespondenční hlasování ze zahraničí?

2%
97%
hlasovalo: 34283 lidí

Festivalové období probíhá v jedno až tříletých cyklech, v jejichž rámci se nejprve konají národní akce v členských zemích. Vyvrcholením je pak mezinárodní festival, na němž se setkávají ti nejlepší nominovaní pedagogové, kteří prezentují své projekty a experimenty a účastníci festivalu si je mohou zažít a vyzkoušet. Součástí programu jsou kromě stánků také workshopy, ukázkové hodiny, přednášky a pódiová vystoupení i kulturní a společenský program. Tradicí je i open day pro laickou i odbornou veřejnost.

Exkluzivně je pro festival připraveno promítání filmu Helios a prezentace jeho verze pro školy včetně výukových materiálů. Tváří festivalu bude pan prof. Druckmüller, který za Heliosem odborně a osobně stojí.

Festival se bude konat od 24. do 27. března 2022 v hotelu Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Děravý vládní deštník proti drahotě nic neřeší

9:01 Vích (SPD): Děravý vládní deštník proti drahotě nic neřeší

Vláda Petra Fialy (ODS) už pochopila, že českým občanům brutálně klesá životní úroveň a začínají se …