Sjezd Strany zelených o víkendu zvolí vedení a projedná další strategii

28.01.2022 10:00 | Tisková zpráva

Zelené čeká v sobotu a neděli volba spolupředsednické dvojice, předsednictva a dalších stranických orgánů. Na programu sjezdu, který se koná online formou, bude také projednání návrhů týkajících se aktuální situace, zejména v energetice. Strana bude také diskutovat o další politické strategii.

Sjezd Strany zelených o víkendu zvolí vedení a projedná další strategii
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Spolupředsednická dvojice Magdalena Davis a Michal Berg bude své funkce obhajovat. „V tuto chvíli nemáme nahlášeny žádné protikandidatury,“ uvedl Petr Kučera, člen předsednictva Zelených, zodpovědný za komunikaci s médii. „O pozice v předsednictvu se v tuto chvíli uchází 8 dalších lidí. Za určitých podmínek je možné podat kandidaturu i na sjezdu,“ doplnil Kučera. Do předsednictva v tuto chvíli kandidují Anna Junková, Jitka Nesrstová, Irena Šefrnová, Vít Masare, Adam Pavlík, Jiří Pilip, Matěj Pomahač a Jakub Varvařovský.

Delegáti a delegátky budou diskutovat o vyhodnocení voleb do sněmovny a další politické strategii, včetně senátních a komunálních voleb. „Ve volbách do Senátu bude naší prioritou znovuzvolení senátorů Petra Orla a Ladislava Kose, kterým končí mandát. Vyjednáváme s dalšími stranami o podpoře v dalších senátních obvodech,“ uvedl Petr Kučera.

V komunálních volbách na podzim letošního roku budou Zelení obhajovat 224 mandátů zastupitelek a zastupitelů ve 113 městech a obcích. „V tuto chvíli máme ve vedení měst, obcí a městských částí 8 starostek a starostů a dalších 10 místostarostů a místostarostek. Naším cílem bude tato čísla zvýšit, a také zajistit návrat zelených zástupců do zastupitelstva v Praze a Brně, kde nyní chybí,“ uvedl Petr Kučera. „Na komunální úrovni mají lidé nejbližší zkušenost s prací našich lidí a jsou to pro nás dlouhodobě nejúspěšnější volby,“ dodal.

Program sjezdu předpokládá také projednání návrhů Zelených týkajících se mj. energetické krize a nárůstu cen energií, stejně jako situace na ukrajinských hranicích.

Sjezd bude možné sledovat online na webu www.zeleni.cz/sjezd2022, kde je připraven i očekávaný program.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Juchelka (ANO): Mně to připadá, že se vláda snaží kašírovat věci narůžovo

1:03 Juchelka (ANO): Mně to připadá, že se vláda snaží kašírovat věci narůžovo

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. května 2022 k návrhu na vyslovení souhlasu Poslanecké s…