Skalický (Pro Prahu): S dopravou v klidu, chceme být v klidu!

11.08.2014 21:20 | Zprávy

V posledním článku jsem slíbil, že se budu zabývat i tzv. dopravou v klidu, tedy systémem parkování. Asi se shodneme v tom, že každý by rád zaparkoval před svým domem, před svým zaměstnáním a nejlépe i kdykoliv a kdekoliv, jak potřebuje, například cestou do divadla.

Skalický (Pro Prahu): S dopravou v klidu, chceme být v klidu!
Foto: red
Popisek: Jan Skalický, kandidát hnutí PRO PRAHU

Myslím, že se shodneme i na tom, že současný systém v Praze je nedostatečný, chaotický a zbytečně vystavuje řidiče stresu a nepohodlí. Jaký je ideální stav ? Při současném a stále se zvyšujícím počtu motorových vozidel je třeba počítat s tím, že jsou nutná rozsáhlá opatření a že všechno nebude rozhodně zadarmo. A to ani pro parkující řidiče. Politické hnutí PRO PRAHU má ale svůj volební program, ve kterém klade velký důraz na celkové zlepšení dopravy v Praze, a to při vzájemném respektu a provázanosti všech složek. Dovolím si opět něco z programu týkající se dopravy v klidu ocitovat :

Nabízíme ucelenou koncepci parkování, která řeší záchytná parkoviště, systém parkování v Praze i v jejím centru. Cílem naší koncepce je napomoci propojení všech druhů dopravy ve městě a jejich plynulá návaznost. Naše koncepce je inspirována funkčními parkovacími systémy v moderních evropských metropolích, jako je například Madrid, Vídeň nebo Amsterdam.

¦        Chceme vybudovat 30 000 nových parkovacích míst v multifunkčních domech P+R v okrajových částech Prahy.

¦        V centrálních částech Prahy prosadíme využití nevyužívaných kapacit mimo ulice – volnější ulice pro chodce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.