Škarda (TOP 09): Návrh na otevřenou architektonickou soutěž pro vnitroblok Plzeň – Bory neprošel

15.03.2016 22:35 | Zprávy
autor: PV

Obyvatelé vnitrobloku mezi ulicemi Majerova, Raisova, Dvořákova a Politických vězňů v Plzni se dočkají inspirativních návrhů na úpravu tohoto prostranství od tří architektonických ateliérů. Rada Městského obvodu Plzeň 3 napodruhé schválila pokračování projektu Šance pro vnitroblok a přípravu vyzvané architektonické soutěže ve formě paralelního zadání. Původně Rada hlasovala i o variantě otevřené dvoukolové soutěže, ta však neprošla. Na stole byl také návrh na zadání prací vybranému architektovi napřímo – tzv. „z ruky“. Na soutěž naváže setkání architektů s občany, příprava projektové dokumentace a samotná realizace návrhu.

Škarda (TOP 09): Návrh na otevřenou architektonickou soutěž pro vnitroblok Plzeň – Bory neprošel
Foto: top 09
Popisek: Logo TOP 09

„Rada jednala o několika možnostech, jak v projektu pokračovat. Námi upřednostňovaný návrh na otevřenou architektonickou soutěž neprošel z několika důvodů. Jedním z argumentů bylo, že cca třetina vnitrobloku prošla před rokem a půl rekonstrukcí ze strany Správy veřejného statku města Plzně a v této části nelze nyní provádět žádné větší úpravy,“ říká místostarosta MO Plzeň 3 Radoslav Škarda.

Situaci komplikuje i výskyt soukromého pozemku uprostřed vnitrobloku. Ten byli v minulosti nuceni přikoupit obyvatelé jednoho z domů v Raisově ulici ke svým bytům a nyní se ho, částečně pochopitelně, zdráhají městu Plzni prodat. „Radní se obávali, že by soutěž s takovýmito výraznými omezeními nebyla pro architekty příliš zajímavá. Jako nejpádnější důvod se však během rozhodování nakonec ukázala finanční stránka věci – příprava vyzvané soutěže pro tři architektonické týmy vyjde cca na polovinu, co organizace velké dvoukolové soutěže, a to rozhodlo,“ vysvětluje Škarda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.