Sklenák (ČSSD): Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Jde o dobrou zprávu

24. 5. 2016 21:46

Poslanecká sněmovna většinou 106 hlasů přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Zákon tak platí v té podobě, v níž jej schválila Sněmovna i Senát Parlamentu ČR.

Sklenák (ČSSD): Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Jde o dobrou zprávu
Foto: ČSSD
Popisek: Roman Sklenák

Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka jde o dobrou zprávu pro naše školství. „Poslanecká sněmovna dnes podpořila nárok rodičů na bezplatný přístup jejich dětí do mateřských škol a podpořila myšlenku jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Znamená to usnadnění přístupu ke vzdělávání dětí a výrazné zkvalitnění našeho školského systému,“ uvedl Roman Sklenák, předseda Poslaneckého klubu ČSSD.

Podle Vlasty Bohdalové, místopředsedkyně sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, vládní novela školského zákona zavádí řadu změn, která měla v našem školství platit již dávno. Dále zdůraznila, že novela přináší rodičům garanci umístění dětí od dvou let do předškolních zařízení. „Rozhodně se ale nejedná o povinnost, nýbrž o svobodné rozhodnutí rodičů. Navíc nejde o žádnou novinku, již dnes jsou v mateřských školách na čtyři desítky tisíc dvouletých dětí,“ odmítla Vlasta Bohdalová kritickou kampaň proti tomuto ustanovení. „Jestliže stát říká, že se maminka může ve dvou letech dítěte vrátit do práce, musí zajistit péči i o dvouleté děti.  Je nezbytné, aby stát v takových případech garantoval důstojné podmínky,“ dodala poslankyně Bohdalová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Derner (KDU-ČSL): Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun

11:43 Derner (KDU-ČSL): Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun

Královéhradecký kraj přerozdělí poskytovatelům sociálních služeb rezervu více jak 142 milionů korun …