Sklenák (ČSSD): Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Jde o dobrou zprávu

24.05.2016 21:46 | Zprávy

Poslanecká sněmovna většinou 106 hlasů přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Zákon tak platí v té podobě, v níž jej schválila Sněmovna i Senát Parlamentu ČR.

Sklenák (ČSSD): Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Jde o dobrou zprávu
Foto: ČSSD
Popisek: Roman Sklenák

Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka jde o dobrou zprávu pro naše školství. „Poslanecká sněmovna dnes podpořila nárok rodičů na bezplatný přístup jejich dětí do mateřských škol a podpořila myšlenku jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Znamená to usnadnění přístupu ke vzdělávání dětí a výrazné zkvalitnění našeho školského systému,“ uvedl Roman Sklenák, předseda Poslaneckého klubu ČSSD.

Podle Vlasty Bohdalové, místopředsedkyně sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, vládní novela školského zákona zavádí řadu změn, která měla v našem školství platit již dávno. Dále zdůraznila, že novela přináší rodičům garanci umístění dětí od dvou let do předškolních zařízení. „Rozhodně se ale nejedná o povinnost, nýbrž o svobodné rozhodnutí rodičů. Navíc nejde o žádnou novinku, již dnes jsou v mateřských školách na čtyři desítky tisíc dvouletých dětí,“ odmítla Vlasta Bohdalová kritickou kampaň proti tomuto ustanovení. „Jestliže stát říká, že se maminka může ve dvou letech dítěte vrátit do práce, musí zajistit péči i o dvouleté děti.  Je nezbytné, aby stát v takových případech garantoval důstojné podmínky,“ dodala poslankyně Bohdalová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

22:12 Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k míru na Ukrajině.