Sklenák (ČSSD): Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Jde o dobrou zprávu

24.05.2016 21:46

Poslanecká sněmovna většinou 106 hlasů přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Zákon tak platí v té podobě, v níž jej schválila Sněmovna i Senát Parlamentu ČR.

Sklenák (ČSSD): Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Jde o dobrou zprávu
Foto: ČSSD
Popisek: Roman Sklenák

Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka jde o dobrou zprávu pro naše školství. „Poslanecká sněmovna dnes podpořila nárok rodičů na bezplatný přístup jejich dětí do mateřských škol a podpořila myšlenku jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Znamená to usnadnění přístupu ke vzdělávání dětí a výrazné zkvalitnění našeho školského systému,“ uvedl Roman Sklenák, předseda Poslaneckého klubu ČSSD.

Podle Vlasty Bohdalové, místopředsedkyně sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, vládní novela školského zákona zavádí řadu změn, která měla v našem školství platit již dávno. Dále zdůraznila, že novela přináší rodičům garanci umístění dětí od dvou let do předškolních zařízení. „Rozhodně se ale nejedná o povinnost, nýbrž o svobodné rozhodnutí rodičů. Navíc nejde o žádnou novinku, již dnes jsou v mateřských školách na čtyři desítky tisíc dvouletých dětí,“ odmítla Vlasta Bohdalová kritickou kampaň proti tomuto ustanovení. „Jestliže stát říká, že se maminka může ve dvou letech dítěte vrátit do práce, musí zajistit péči i o dvouleté děti.  Je nezbytné, aby stát v takových případech garantoval důstojné podmínky,“ dodala poslankyně Bohdalová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…