Skopeček (ODS): Lidé v regionech oceňují redukci národních dotací

08.06.2023 17:17 | Tisková zpráva

Jan Skopeček, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve středu navázal na sérii akcí, pořádaných u příležitosti konání unikátního projektu #Vysocinajenejvic, během kterého přijíždějí nejen osobnosti veřejné sféry k neformálním setkáním do různých míst Vysočiny.

Skopeček (ODS): Lidé v regionech oceňují redukci národních dotací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Skopeček

V Pelhřimově spolu s poslankyní Evou Decroix diskutoval o aktuálních otázkách, dnes rezonujících ve veřejném prostoru, jako jsou uzdravování státních financí, důchodové reformy i atmosféry ve společnosti, kterou v posledních měsících tendenčně víří někteří opoziční poslanci.

„Pozvání na Vysočinu jsem přijal s radostí. Práce poslance nespočívá jen v sezení v poslaneckých lavicích, ale i v aktivní diskusi s lidmi v jejich regionech, v místních firmách nebo institucích,“ řekl v úvodu Jan Skopeček a navázal: „Během svého výjezdu jsem navštívil místní podniky, setkal jsem se i s podnikateli u kulatého stolu hospodářské komory. Výjezd jsme uzavřeli otevřenou diskusí v Pelhřimově, kde jsme měli příležitost znovu vysvětlovat potřebu uzdravování veřejných financí. Lidé v regionech oceňují kroky v redukci národních dotací, což i já považuji na krok, kterým můžeme veřejné rozpočty uzdravovat ihned.“

„Během debaty v Pelhřimově jsme měli příležitost k diskusi o tématech regionální politiky, v kombinaci a souvislostech té celostátní. Vedle konsolidačního balíčku nebo důchodové reformy jsme diskutovali o dopravní obslužnosti a rozvoji dopravní infrastruktury s konkrétními příklady v regionu Pelhřimovska. Dlouhodobě reflektuji problémy Vysočiny, zpětná vazba od místních obyvatel je pro mě důležitá v mé další práci poslankyně, krajské zastupitelky, ale zároveň i občanky Vysočiny,“ řekla Eva Decroix, poslankyně a předsedkyně ODS na Vysočině.

reklama

autor: PV

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Je nesmysl odstavit uhlí úplně, dokud není náhrada

8:18 Vondra (ODS): Je nesmysl odstavit uhlí úplně, dokud není náhrada

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k opatřením na ochranu klimatu.