Skopeček (ODS): Potřebujeme nízké a jednoduché daně, ne složité a vysoké, jak chtějí Zelení

23.01.2017 9:17

Daňovým poplatníkům hrozí ještě vyšší a složitější daně, než kterým čelíme dnes. Po sociální demokracii přichází s voláním po progresivním zdanění fyzických osob i firem další levicové uskupení, a to Zelení.

Skopeček (ODS): Potřebujeme nízké a jednoduché daně, ne složité a vysoké, jak chtějí Zelení
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

Ti chtějí získat pro státní rozpočet ještě vyšší příjmy, než kterými stát disponuje dnes. Jinými slovy chtějí vytahat z kapes daňových poplatníků další peníze. Zelení volají i po ekologické daňové reformě, která by zatížila tradiční zdroje energie. To by vedlo k růstu životních nákladů nejen běžných občanů, ale ohrozilo by to i náš průmysl a tím i pracovní místa. Spolu se záměrem co nejrychleji uzavřít naše jaderné elektrárny, dotovat z peněz nás všech nekonkurenceschopné alternativní zdroje jde o velmi nebezpečný program pro Českou republiku.

ODS tyto nebezpečné recepty odmítá. Cestou k prosperitě jsou nižší a jednodušší daně, nikoliv progresivní zdanění, které trestá úspěšné. ODS, na rozdíl od ČSSD či Zelených, chce lidem nabídnout menší stát, který přerozděluje méně peněz a více jich nechává samotným lidem, kteří o nich umějí rozhodovat lépe a efektivněji. Odmítáme experimentovat s prosperitu naší země tím, že bychom podlehli zelené ideologii například v podobě uzavírání jaderných elektráren, jak nabízejí Zelení.

ODS bude naopak bránit daňového poplatníka a dál se budeme snažit o spravedlivou rovnou daň s co nejmenším počtem výjimek, snížíme vysoké odvody na sociální pojištění zdražující práci, snížíme DPH a zrušíme zbytečné daně, jako je silniční daň, či daň z převodu nemovitosti. Podobné návrhy ostatně opakovaně předkládáme ke schválení v Poslanecké sněmovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Nevzhledné parkoviště na Mariánském náměstí proměníme v klidovou zónu

6:30 Primátor Hřib: Nevzhledné parkoviště na Mariánském náměstí proměníme v klidovou zónu

Komentář na facebookovém profilu k přeměně pražského Mariánského náměstí