Skopeček (ODS): Regulace otevírací doby je nesmysl, sněmovna ji měla zrušit úplně

16.10.2019 12:19 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k regulaci otevírací doby obchodů

Skopeček (ODS): Regulace otevírací doby je nesmysl, sněmovna ji měla zrušit úplně
Foto: Archiv Jana Skopečka
Popisek: Poslanec Jan Skopeček

Je škoda, že Poslanecká sněmovna nevyslyšela Senát a nezrušila regulaci otevírací doby, jak Senát navrhl. Regulovat prodejní dobu v obchodech vlastněných soukromým majitelem je zásah do svobody a příklad expanze státu do věcí, do kterých mu nic není. Je absurdní zakazovat majitelům obchodů, kteří podnikají na své vlastní riziko, kdy smí a kdy nesmí otevřít svůj vlastní obchod. Pokud žijeme ve svobodné zemi, kde podnikatelé svobodně provozují svojí činnost, zaměstnanci uzavírají svobodně pracovní smlouvy a spotřebitelé mohou nakupovat, kdy uznají za vhodné, je taková regulace nejen zbytečná, ale i kontraproduktivní.

Zákaz prodeje o vybraných svátcích nedával žádný smysl od začátku. Nikdy nebylo jasné, jak se určila hranice 200 metrů čtverečních, ani to, proč obchody mohly o některých svátcích prodávat a o některých ne. Zrušením zákona by tak navíc ubylo zmatků, protože lidé pořád nevědí, kdy je otevřeno a kdy zase ne. Zákazů se na občany valí poslední dobou tolik, že by zrušení zákona regulujícího otevírací dobu bylo světlou výjimkou v nedobrém trendu omezování svobody. Takto prošla výjimka jen pro velkoobchody. Snad se najde někdy většina pro zrušení celého tohoto zbytečného zákona.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

22:14 Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…