Skopeček (ODS): Vláda zhoršuje strukturu našich veřejných financí

01.10.2018 20:21 | Zprávy
autor: PV

Komentář k plnění státního rozpočtu

Skopeček (ODS): Vláda zhoršuje strukturu našich veřejných financí
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

Hospodaření státu je ke konci září meziročně horší o 620 mil. Kč. Pokud bychom rozpočet očistili o prostředky EU, je meziroční výsledek horší dokonce o 6 mld. Kč. Mnohem vážnější než průběžné plnění státního rozpočtu je ale skutečnost, že vláda v čele s hnutím ANO nedělá vůbec nic pro období, kdy se ekonomice nebude dařit a deficit automaticky poroste.

Pak budou čísla mnohem horší a ucítí to nejvíce ti, které si dnes populistická vláda kupuje slevami na jízdném a podobnými volebními úplatky, na které náš rozpočet objektivně nemá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Chápu dobře, že teď kritizujete Trupma?

Cožpak ho ANO nepodporovalo? Nenosil snad Babiš na jeho počest červenou kšiltovku? A co si o něm teda upřímně myslíte? A co (kdo) myslíte, že přijde po něm?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Josef Skála, Richard Štěpán: Festival Dne vítězství. Oslavy bez bázně a hany. T-34 znovu na Staromáku

15:29 Josef Skála, Richard Štěpán: Festival Dne vítězství. Oslavy bez bázně a hany. T-34 znovu na Staromáku

Dnem vítězství je 9. květen. Svoboda přišla až toho rána. Do Prahy a nejen sem. Přinesla nám ji Rudá…