Sláma (Trikolora): Vláda jedná nesystémově, já bych činil jinak.

02.03.2023 22:13 | Komentář

Stav veřejných financí si uvědomuji, vláda však koná špatně.

Sláma (Trikolora): Vláda jedná nesystémově, já bych činil jinak.
Foto: Archiv JS
Popisek: Místopředseda Trikolory Josef Sláma

Nelžeme si, rozpočet je katastrofální. Škrty a zásahy jsou nezbytné, kroky vlády jsou však velmi nesystémové. Rozumím tomu, že je potřeba šlápnout na brzdu, ale ptám se, proč vláda nic nedělá a teď chce okrádat skupinu obyvatel, která by měla být až ta poslední, které by se na příjmy mělo šahat.

Admistrativní aparát bobtná, máme více ministrů, politici, soudci si přidávají. Daně jsou dysfunkční a složité. Osobně bych rušil zbytečné funkce a úřady na prvním místě, celý sociální systém bych zjednodušil, stejně jako daně.

Přehodnotil bych veškeré dotace a zakázky. Přístup k seniorům všude na světě je ukázka zdravé a vyspělé společnosti, Fialova vláda nám v přímém přenosu ukazuje svoji neschopnost, asociálnost a zoufalství. K důchodové reformě mohu konstatovat několik zásadních věcí, primární aspekt je veskrze politický. Musíme si jasně uvědomit, že jakákoliv změna stávajícího systému důchodů musí být založena na elementární politické shodě, přesahující hranice vládní koalice postavená na konsensu všech stran (proto fakticky nerozumím výkřikům směrem k veřejnosti, bez politické opory). Další aspekt, který pokládám za velmi důležitý, je motivace. Pokud nebude celý tento systém postaven především na motivaci občanů, neprojde prubířským kamenem a může selhat.

Na závěr chci napsat, že vážnost situace veřejných financí si uvědomuji, nepodceňuji v zásadě záporný efekt celého vývoje, řešení však vidím jinde a jinak než činí naše vláda.

Převzato z Profilu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

19:05 Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová dnes v tajné volbě podpořila Ursula von der Leyen jako pře…