Šmída (Piráti): Česká politika je jako kýbl špíny. Soutěží se v tom, kdo jí víc přihodí

04.05.2017 9:10

Polistopadoví politici se řídí jedním pravidlem: Nezáleží na tom, kolik špíny ulpělo na vás, ale kolik jí dokážete naházet na ostatní. Jenomže zapomínáme na to, že to hřiště, kde se má odehrávat politický boj, bude brzo vypadat jako kýbl sraček.

Šmída (Piráti): Česká politika je jako kýbl špíny. Soutěží se v tom, kdo jí víc přihodí
Foto: Creative commons CC-BY-SA
Popisek: Předseda Pirátů v Olomouckém kraji Martin Šmída

 Je mi líto, ale žádná nahrávka, ani nějaký nově nalezený spis STB, ani žádný další tunel na evropské peníze, ani žádný další střet zájmů, ani žádná jiná špína, která na Babiše vyleze, nezmění v očích jeho voličů vůbec nic. Pohodlně si vystačí s ukazováčkem. Tam ukážou na Sobotku, tu na Kalouska, tu a tam na někoho úplně jinýho, který prý dělá to samý. Bakala má taky média, Sobotka zneužíval poslanecký náhrady, estébákem byl kde kdo... 

Důkazy už nehrajou žádnou roli. Každý má svou sociální bublinu a v té se cítí komfortně. Informací je tolik, že si každý rád dovolí ty nepříjemné ignorovat.

Ikdyby se ukázalo, že Babiš (ale klidně i Sobotka, Kalousek, Chovanec, atd.) pojídá koťátka zaživa, stejně ho budou ti jeho lidi volit. Už mu jednou všechny ty prasárny odpustili, přece teď nepřiznají, že prostě naletěli... to je jednodušší volat, že to je "nechutná protibabišovská kampaň" a nastartujou ukazováček... 

Jenže pokud budeme na každou špínu, která přiletí na nějakýho politika reagovat tím, že vytáhneme špínu na nějakýho jinýho politika, nakonec bude celá ta politika pekelně špinavá. a už ten systém takhle jede dost dlouho na to, že bych klidně očekával že ten kýbl sraček prostě přeteče a lidi si řeknou, že tohle nikam nevede... ale přece do kýblu sraček se nikdo čistej nehodí, že jo... no, budu čekat dál ...prej by jich letos mohlo být přes 5%.

Převzato z FB profilu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Zámečník: Opravy nás přijdou na desítky milionů

8:39 Primátor Zámečník: Opravy nás přijdou na desítky milionů

Premiér Babiš chce jednat s primátorem Liberce