Smutná (TOP 09): Matragi chce na Ořechovce novou vilu, radnice je proti

21.03.2015 15:34 | Zprávy
autor: Praha6.cz

Společnost Matragi Design, s. r. o. chce na Ořechovce stavět zcela novou vilu. Požádala městskou část Praha 6 o vydání stanoviska k nově plánovanému domu pro účely dodatečného povolení stavby.

Smutná (TOP 09): Matragi chce na Ořechovce novou vilu, radnice je proti
Foto: Liboc.info
Popisek: Eva Smutná, zástupkyně starosty Prahy 6

Nový dům by měl vyrůst na místě, kde v roce 2013 byla původní vila v rozporu s vydaným stavebním povolením srovnána se zemí, údajně vlivem počasím způsobené havárie. Pozemky jsou součástí Památkové zóny Vilová kolonie Ořechovka. Radnice s předloženou podobou novostavby nesouhlasí.

Blanka Matragi pro pořad 168 hodin České televize, odvysílaný dne 16. 3. 2014 na ČT 1 od 21:25 hodin uvedla: „Já jako výtvarnice, která nastudovala tradicionalismus Ořechovky, já znám historii možná víc než všichni lidi v republice, jsem s velkým respektem k tomu, k té rekonstrukci, přistupovala a tam bude stát dům, který bude opravdu hoden Ořechovky.“

ČT Matragi

 

Zároveň pro ČT tehdy uvedla: „Prostě postaví se tam něco, co bude hodno mého jména, takže já nevím, proč furt řešíte něco, co už tam není. Pojďme budovat něco, co si stát zaslouží a co bude opravdu zapsáno jednou v budoucnosti do té historie. Děkuji vám, na shledanou!“.

Celá reportáž ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.