Smutná (TOP 09): Žádáme premiéra o zařazení okruhu mezi prioritní stavby

11.12.2017 22:40

Dostavba Silničního okruhu kolem Prahy (SOKP) se pro městskou část Praha 6, ale i pro celé území hlavního města, stala existenční otázkou. Praha 6 je chybějící severozápadní částí okruhu postižena na hraně únosnosti, vyvine proto tlak na nového premiéra.

Smutná (TOP 09): Žádáme premiéra o zařazení okruhu mezi prioritní stavby
Foto: Liboc.info
Popisek: Eva Smutná, zástupkyně starosty Prahy 6

Před rokem svolal premiér Bohuslav Sobotka „Pracovní skupinu ke koordinaci staveb 518, 519, 520 pro přípravu Pražského okruhu“, ve které ale účast Prahy 6 odmítl. Zástupkyně starosty pro strategický rozvoj Eva Smutná /TOP 09/ proto sestavila expertní skupinu městské části, do které pozvala odborníky na velké dopravní stavby a životní prostředí.

„Česko má nového premiéra a my po něm budeme požadovat, aby se dostavba silničního okruhu kolem Prahy stala pro novou vládu prioritou. Všichni vnímáme, že se okruh dotýká celé naší země,“ říká po zasedání komise Eva Smutná /TOP09/. „Vyvineme maximální úsilí pro to, aby se stavba, kterou minulá vláda zcela nepochopitelně vyřadila ze seznamu prioritních staveb, začala budovat v nejkratším možném termínu,“ dodala místostarostka Smutná.

Expertní komise řešila také návrhy přemostění přes Vltavu, kde preferuje užitnou variantu před budováním uměleckého díla. „Stačí se podívat na Trojský most, který nakonec stál jednou tolik. Nasvícený most je sice pěkný na pohled, v případě okruhu ale preferujeme rychlost výstavby a tomu odpovídající konstrukci. V Alpách se také budují hlavně jednoduché a funkční mosty,“ říká k tomu Eva Smutná.

Původní projekt přemostění kvůli průtahům existuje už 20 let, nad jeho použitelností v okamžiku výstavby proto visí velký otazník. Radnice Prahy 6 jednoznačně podporuje stávající trasu silničního okruhu a zároveň odmítá pokusy o redukci stavby, neboť tři pruhy v každém směru jsou i do budoucna logickým předpokladem.

„Protože máme bohaté zkušenosti s tunelem Blanka, nechceme dopustit, aby se postavil okruh, a dopady na životní prostředí v navazujících územích a zároveň do organizace provozu byly řešeny až následně, po mnoho let,“ uzavírá Eva Smutná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

0:16 Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

Projev na 16. schůzi Senátu 18. července 2018, Balíček ke zdanění digitálních služeb