Sněm zvolil nové vedení, předsedou je Ondřej Hýsek. Moravské zemské hnutí jde do voleb

13.06.2021 21:15

Delegáti VII. sněmu Moravského zemského hnutí (MZH), který se v sobotu 12. června uskutečnil na zámku ve Velkých Opatovicích, zvolili svým předsedou Ondřeje Hýska, brněnského pedagoga a královopolského zastupitele. Sněm rovněž rozhodl o samostatné kandidatuře hnutí v říjnových sněmovních volbách.

Sněm zvolil nové vedení, předsedou je Ondřej Hýsek. Moravské zemské hnutí jde do voleb
Foto: moravskehnuti.cz
Popisek: Moravské zemské hnutí - logo

„Česká republika stále nedokázala spravedlivě a funkčně vyřešit otázku územní samosprávy na Moravě, ve Slezsku ani v Čechách, což odporuje duchu Ústavy, ale i hodnotám moderní evropské demokracie. Moravské zemské hnutí bude hájit práva všech občanů, kteří v každodenním životě vnímají, že jim je pražští centralisté dlouhodobě upírají“, řekl staronový předseda MZH Ondřej Hýsek. Místopředsedou hnutí byl zvolen Pavel Trčala, brněnský podnikatel a horolezec. Dalšími členy Rady MZH jsou moravští zastupitelé a aktivisté Petr Chňoupek, Vladan Ševčík, Jiří Kolářský, Bohumil Šuhaj a Jiří Kacetl. Členy Revizní a rozhodčí komise byli zvoleni Zdeněk Albrecht, Tomáš Hertz a Jiří Albrecht.

Aktuální složení orgánů MZH najdete ZDE v sekci O nás.

Sněm také rozhodl o samostatné kandidatuře MZH v rámci letošních voleb do Poslanecké sněmovny. Hnutí chce dát občanům možnost volit slušnou a důvěryhodnou moravskou politickou sílu.

V programových materiálech MZH nadále dominuje požadavek na vytvoření zemského zřízení v rámci ČR a EU, v němž by samosprávnou úlohu znovu získaly tradiční země Čechy, Morava a Slezsko, popřípadě metropolitní region Praha, jak předjímá samotná Ústava České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sehnal (APB): Aliance pro budoucnost roste, náš program lidé podporují

9:57 Sehnal (APB): Aliance pro budoucnost roste, náš program lidé podporují

Aliance pro budoucnost posiluje, což je skvělá zpráva. Máme již z několika průzkumů potvrzeno, že o …