Sobotka (ODS): Na prvním místě jsou a budou pacienti

23.02.2018 18:26

Vyjádření Přemysla Sobotky, náměstka hejtmana pro zdravotnictví, k situaci ve frýdlantské nemocnici.

Sobotka (ODS): Na prvním místě jsou a budou pacienti
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka
reklama

Ve středu 21. února 2018 jsem se zúčastnil veřejného zasedání Zastupitelstva města Frýdlant, na kterém se mj. projednávala nelehká situace kolem frýdlantské nemocnice. Naštěstí společným cílem všech zúčastněných je obyvatelům celého Frýdlantského výběžku zajistit základní zdravotní péči.

Zastupitelé ve středu posvětili další jednání mezi Městem Frýdlant a Nemocnicí Frýdlant, s.r.o.. Bude se hledat shoda na dodatku č. 17, jehož součástí má být definice požadovaného a garantovaného rozsahu zdravotnických služeb na Frýdlantsku poskytovaných Nemocnicí Frýdlant, s.r.o. a akceptovatelný rozsah lékařské pohotovostní služby.

Kromě technických záležitostí smlouvy, které budou řešit právníci obou stran, funguje nově ustanovená Komise Rady města Frýdlant pro řešení zdravotní obslužnosti ORP III. Frýdlant. Jsem členem této komise společně se zástupci Města Frýdlant, Krajské nemocnice Liberec, Zdravotnické záchranné služby LK, Nemocnice Frýdlant, praktických lékařů regionu a Mikroregionu Frýdlantsko. A naším úkolem je jednat o vymezení rozsahu a zajištění péče a pohotovostní služby.

Nezbývá mi než věřit, že všechny strany dojdou ke společné dohodě a podpisu výše zmíněného dodatku. Je třeba si uvědomit, že na prvním místě jsou a budou pacienti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Konec „matů“ v Praze

22:24 Zelení: Konec „matů“ v Praze

Historický moment. 10. září 2020 večer schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy zákaz hracích automatů …