Šojdrová (KDU-ČSL): Brusel vzkazuje členským státům – děti jsou naše priorita

19.01.2019 14:03

Evropský parlament schválil novou podobu Evropského sociálního fondu, díky kterému bylo jen od roku 2014 v České republice investováno do rozvoje trhu práce více než 4 miliardy euro.

Šojdrová (KDU-ČSL): Brusel vzkazuje členským státům – děti jsou naše priorita
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová
reklama

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která působí ve výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost, vítá především zachování flexibility pro členské státy, jak peníze využít: „Každá země EU se potýká s jinými problémy na trhu práce a specifiky ve vzdělávání. Je proto vhodné nastavit co největší flexibilitu pro využití finanční pomoci z EU na potřebné projekty. Díky sloučení několika stávajících fondů pod jeden a zjednodušení pravidel, půjdou peníze tam, kde jsou v České republice nejvíce potřeba.“

Evropský parlament během jednání o podobě Evropského sociálního fondu po roce 2021 prosadil, aby každý členský stát vyčlenil alespoň 5 % finančních prostředků z fondu na zajištění rovného přístupu dětí k bezplatnému vzdělání, zdravotní péči, bydlení a ke stravě. Michaela Šojdrová to komentuje: „Zajištění adekvátní péče o děti je starostí především členských států. EU tímto programem zdůrazňuje děti jako prioritu. Využití peněz z ESF+ na tzv. dětskou záruku podporuji, ale pouze pokud bude zachována možnost každého státu určit si, kam peníze půjdou,“ dodává Šojdrová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

23:11 Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 27. října 2020 k daňovému balíčku