Šojdrová (KDU-ČSL): Poslanecká kancelář přiblíží EU občanům

24.10.2014 17:15

Poslankyně Evropského parlamentu Michaela Šojdrová slavnostně otevřela svoji pražskou kancelář. Brzy ji budou následovat kanceláře v Brně a ve Zlíně. Kontaktní místa má však Šojdrová po celé republice.

Šojdrová (KDU-ČSL): Poslanecká kancelář přiblíží EU občanům
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová

„Chci, aby moje kancelář byla místem, kde se Brusel potkává s Prahou a rozumí si," uvedla M. Šojdrová s tím, že nechce být virtuální poslankyní. „Také proto mám v každé krajské kanceláři KDU-ČSL i své kontaktní místo,“ doplnila.

Přestože byla pražská kancelář „pokřtěna“ až dnes, při příležitosti schválení nové Evropské komise a unijního rozpočtu, funguje již od srpna letošního roku. Jejím účelem je nejen odborná práce, ale také možnost vzájemného setkávání.

Šojdrová, která je místopředsedkyní parlamentního Výboru pro vzdělávání a kulturu považuje i vzhledem ke své agendě práci v regionech za mimořádně důležitou. „Zejména mladí lidé, kteří prošli evropským programem Erasmus, vnímají Evropskou unii jako velkou příležitost a cítí se být Evropany. Byla bych velmi ráda, kdyby se nám podařilo zlomit často rezervovaný postoj k Unii i u starší generace. Věřím, že má práce v regionálních kancelářích tomu může napomoci“, je přesvědčena europoslankyně.

Mezi úkoly kanceláře patří mimo jiné zajišťování pravidelných dnů (pátky) pro občany a organizace, pořádání pravidelných akcí v regionech v rámci projektu „Doma v Evropě“, setkávání se zástupci zájmových skupin či zajišťování stáží. Kancelář pro poslankyni zajišťuje též informace z obou komor Parlamentu ČR a vlády, aby byla europoslankyně fundovaně informována o dění doma.

Pražská kancelář se nachází v 6. patře paláce Charitas na Karlově náměstí. Asistentkou europoslankyně Michaely Šojdrové v Praze je Johana Bratská.

reklama

autor: kdu.cz

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Balaštíková (ANO): Centrální mozek Evropy selhal

20:03 Balaštíková (ANO): Centrální mozek Evropy selhal

Ten příběh je celkem jednoduchý. Úředníci v Bruselu dlouhá léta komplikovali život evropským zeměděl…