Soukromníci: Hospodářský výbor parlamentu nás přizval k jednání o energetickém zákonu

23.12.2022 13:58 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k významu novely energetického zákona

Soukromníci: Hospodářský výbor parlamentu nás přizval k jednání o energetickém zákonu
Foto: Soukromníci
Popisek: STRANA SOUKROMNÍKŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Vláda České republiky schválila materiál ve znění Platné znění dotčených ustanovení zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů, s vyznačením navrhovaných změn.

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44966 lidí

Zákon byl odeslán ke schválení do poslanecké sněmovny. Předseda Hospodářského výboru parlamentu pan Ivan Adamec souhlasil s tím, že Energetická sekce Strany soukromníků České republiky vládní návrh zákona podrobí připomínkám. Předseda Energetické sekce strany pan Ing. Martin Lang v tomto materiálu navrhl změny. Od předsedy Hospodářského výboru parlamentu máme příslib, že v druhé polovině ledna 2023 budeme přizváni k projednávání do Hospodářského výboru.

V novele zákona vidíme velkou šanci pro malé a střední soukromníky, kteří se výrobou hlavně fotovoltaické elektrické energie chtějí zabývat. Komunitní sdílení elektrické energie také přinese šanci na levnější elektrickou energii pro obce, města i pro občany – zákazníky, a to za předpokladu, že zákon nebude diskriminační.

reklama

autor: PV

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): Pane premiére, řeknu vám všechny argumenty a vysvětlím souvislosti

15:14 Babiš (ANO): Pane premiére, řeknu vám všechny argumenty a vysvětlím souvislosti

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k otevřenému dopisu premiérovi Petru Fialovi