Soukromníci: Neviditelná ruka trhu zcela nepřekvapivě vládu ignoruje

06.12.2023 21:03 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k rostoucím cenám potravin

Soukromníci: Neviditelná ruka trhu zcela nepřekvapivě vládu ignoruje
Foto: Soukromníci
Popisek: STRANA SOUKROMNÍKŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Nikdo při smyslech nemohl ani doufat, že změna DPH pozitivně ovlivní cenu potravin. Množství "výmluv", které mohou firmy ve výrobním a distribučním řetězci použít, je totiž obrovské a aktuální turbulentní doba situaci pouze napomáhá. Jediným lékem je snížení poptávky, popř. ignorování předraženého, řešení má tedy v ruce tak trošku každý z nás.

Pravicová vláda nemá vyjednávat s řetězci o cenách potravin, jejím úkolem je splnit předvolební sliby a vytvořit zdravé konkurenční prostředí bez zbytečné byrokracie a přebujelého státního aparátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Zpřísnění trestů za týrání zvířat

Jsem pro zpřísnění trestů, ALE nemyslíte, že hlavní problém je v tom, že soudy přísné tresty neudělují? A vůbec, že policie týrání neřeší příliš intenzivně, a taky, že má malé pravomoci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Íránský režim dlouhodobě destabilizuje region

16:02 Hřib (Piráti): Íránský režim dlouhodobě destabilizuje region

Vyjádření k americko-izraelskému útoku na Írán